Van de voorzitter

Paul van Rijn

20 maart 2025

Van de bestuurstafel 15 maart 2025
We moeten eens ernstig in gesprek met elkaar…
We hebben als bestuur al eerder aangegeven dat we geen politieagent willen zijn, geen boetes willen uitdelen en dat we ervan uitgaan dat we als volwassen mensen met elkaar proberen hier een zo prettig mogelijke woonomgeving te creëren. Om dat voor elkaar te krijgen hebben we gezamenlijk wat regels afgesproken. Daarnaast mag je van elkaar verwachten dat we ons op een normale manier gedragen.

Kort gezegd je houdt je aan de afgesproken regels. Gaat dat een keer even niet dan overleg je met de mensen die er last van kunnen hebben en probeer je samen een oplossing te vinden. Je zorgt ervoor dat jouw eigendom geen overlast veroorzaakt voor anderen. Dat betekent dat al je eigendommen, incluis het groen in je tuin, binnen je eigen stukje grond blijft. Dus ook de uitdijende heg, de struik die over de gemeenschappelijke parkeerplaats hangt e.d. Sommigen vinden dat wandelen op de golfbaan moet kunnen, want het is tenslotte ook
hun grond en nee, dat is niet zo … Parkeren in het gras wordt als heel normaal ervaren en dit gebeurt dan ook regelmatig of dat nu schade toebrengt aan het gezamenlijke eigendom… ach dat is niet mijn probleem schijnbaar. En zo kan ik de lijst met nog wel wat zaken aanvullen.
Het hoofdstuk hondenpoep, wat moet ik daar nou nog van zeggen, maar het wordt wel een steeds groter probleem! Toen ik zelf hier meer dan 25 jaar geleden kwam wonen ruimde iedereen, en ook echt iedereen, gewoon z’n zooi op. Helaas is dat op dit moment niet meer het geval.


Dames en heren wat is er in ons gevaren dat we dit soort gedrag vertonen? Klagen over het onderhoud en de staat van sommige onderdelen van de Residentie is soms terecht en dit wordt ook serieus genomen. En soms zijn we als bestuur niet de snelste, kunnen we ook vast op sommige momenten beter communiceren, maar we zijn heel hard bezig om serieuze klachten aan te pakken. We weten dat het aangezicht/onderhoud op de Herfst en op andere plekken beter kan en moet en we zijn volop bezig met de problemen met de riolering. We knappen zaken op die het aangezicht van het park negatief beïnvloeden… Maar wat denk je dat er gebeurt met dat aangezicht van ons park als er overal hondenpoep ligt (tot op de afslagplekken van de golfbaan aan toe), privé heggen en struiken de stoepen op groeien en zo de parkeerplaatsen of het trottoir nagenoeg onbruikbaar maken, auto’s die op het gras worden geparkeerd (en echt schade toebrengen) etc.


Ik zal je het antwoord geven: je creëert iets dat ook een bestuur niet kan oplossen. Want dit zijn zaken die alleen oplossen als je je je ‘normaal’ gedraagt.
Allard

Deel dit bericht

Gerelateerde berichten

Bekijk meer

Bekijk alle nieuwsberichten

Onze golfclub wordt gesponsord door