Inloggen besloten omgeving

Golf Residentie Dronten
Inloggen VVE
Navigatiemenu

Van de bestuurstafel….

Paul van Rijn

4 januari 2026

Van de bestuurstafel …… 17 december 2025
Zo aan het einde van het jaar kijk je meestal terug en misschien ook wel wat vooruit. Het was een jaar waarin veel is gebeurd en geregeld binnen de VvE. Om wat zaken te noemen:

  • We hebben een rechtsgang gehad over mandelig en niet mandelig eigendom
  • Bestuursleden zijn gestopt of hebben aangekondigd begin 2026 te stoppen
  • Groot onderhoud op de golfbaan en in de verschillende ‘wijken’ is geïntensiveerd
  • Er is een nieuw contract met SBA inclusief een oplossing voor een dreigend
    probleem voor wat betreft huisvesting en opslag
  • Statuten en reglementen zijn herschreven en worden in januari 2026
    gepresenteerd
  • Het complete archief is gedigitaliseerd
  • Er werd een nieuwe website gelanceerd
  • Er is een nieuw meerjarenbeleidsplan geschreven en aangenomen

Dat is best veel!
Wat we ons misschien te weinig realiseren is dat dit allemaal zaken zijn die je alleen kan doen als er mensen zijn die verantwoordelijkheid nemen.
Besturen en beslissen gaat niet vanzelf…
Met het zich niet meer verkiesbaar stellen van de penningmeester en de secretaris en mijn eigen vertrek in het voorjaar en Els op het secretariaat die tegelijk met mij stopt, wordt de situatie penibel. Dus nogmaals een oproep om je voor een periode in te zetten voor iets meer dan alleen je eigen belang.
In de laatste Algemene Ledenvergadering heeft het bestuur uitgelegd hoe zij de uitspraak van de rechtbank wil implementeren. Het was fijn om te zien dat bijna alle aanwezigen die aanpak steunen. De niet-leden hebben nu een definitieve rekening gehad voor 2023 en 2024. Dat zijn de jaren waarover we een goedgekeurde jaarrekening hebben en volgens die gegevens hebben we de verrekening zoals voorgesteld in de ALV doorgevoerd. Natuurlijk houden we er rekening mee dat dit tot gedoe gaat leiden, dat lijkt onoverkomelijk. Ik heb dat in de ALV ook uitgelegd. Om alles in perspectief te zetten: van de 450 leden hebben er zich 23 uitgeschreven als lid. Dat is 5%…

Van dit aantal zijn er drie die per 2026 hebben opgezegd. Overigens alle drie met een sterk op elkaar lijkende brief waarin als belangrijkste reden werd genoemd: de plannen om het Woldhek terrein aan te schaffen. Voor de duidelijkheid: dit bestuur heeft aangekondigd dat niet te zullen doen en heeft net een nieuw langlopend onderhoudscontract afgesloten met SBA inclusief een vergoeding voor de huur van dit terrein.
De rechter heeft in de uitspraak gewezen op een aantal zaken die in de huidige statuten niet juist en/of onduidelijk zijn. Dat zijn zaken die we in de nieuwe statuten verbeteren. Daarnaast is er heel hard gewerkt om de verschillende reglementen te moderniseren en op te lijnen.

Op 27 januari 2026 om 19.00 uur organiseert het bestuur een informatieavond over de nieuwe statuten in De Vier Seizoenen. Ruim voor die tijd krijg je de mogelijkheid om deze te lezen. Op de avond zelf is ook de notarieel juriste, van ons advocatenkantoor, aanwezig die dit alles i.s.m. Marianne van Maarschalkerweerd en een groep bewoners, heeft opgesteld. Dus de deskundigheid voor het beantwoorden van vragen en verduidelijking is aanwezig.

Op 3 maart is er een extra Algemene Ledenvergadering, aanvang 19.30 uur in De Vier Seizoenen met als agendapunt: stemming over statuten en reglementen. We gaan ervan uit dat het benodigde quorum (2/3 van het aantal leden) niet aanwezig zal zijn; de voorstellen moeten met een 2/3 meerderheid worden goedgekeurd.

Daarom wordt op 24 maart een tweede Algemene Ledenvergadering, aanvang 19.30 uur gehouden in De Vier Seizoenen waarin we de statuten en reglementen opnieuw ter stemming voorleggen. In de tweede vergadering is het aantal aanwezigen niet belangrijk, maar de voorstellen
moeten worden aangenomen met een 2/3 meerderheid van het aantal uitgebrachte stemmen.

Samengevat:
Er is veel gebeurd en ook best veel bereikt, er zijn zorgen over de toekomst maar die moeten met elkaar oplosbaar zijn.
Niets staat dus het bestuur in de weg om je een mooi kerstfeest toe te wensen en dat 2026 een fantastisch jaar voor iedereen mag worden!
Tot slot:
De Nieuwjaarsborrel vindt plaats op 4 januari 2026.
Aanvang van 16.30 uur tot 19.00 uur.
Graag ontmoeten we je in De Vier Seizoenen.

Allard

Deel dit bericht

Gerelateerde berichten

Bekijk meer

Bekijk alle nieuwsberichten

Onze golfclub wordt gesponsord door