Met het effectief verwijderen van de acht afgedankte bunkers is dinsdag een begin gemaakt. Geprobeerd wordt de eerste fase van die operatie in één dag af te ronden. Golfers is gevraagd daar rekening mee te houden.
In totaal worden acht bunkers aan het spel onttrokken. Die blijven nog tijdelijk aangeduid worden als grond onder bewerking (GUR). Uiteindelijk worden de bunkers als rough in de baan opgenomen. De bunkers die uit het spel zijn gehaald liggen op de holes 1, 5, 8, 9, 11, 12 en 18.
De 24 bunkers die wel in het spel blijven hebben intussen speciaal bunkerzand gekregen. Dat zand heeft een fijne korrelstructuur met een speciale opbouw. Daarvan is 250 kuub verwerkt. Die klus is enkele weken geleden al door SBA Golf & Groen uitgevoerd.
Het verwijderen van de acht bunkers wordt door de golfclub in eigen beheer uitgevoerd. Ook het klusteam van de Golfresidentie wordt erbij betrokken. De eerste fase van het werk wordt gevolgd door een verfijnde egalisering en een aangepaste beplanting.