Inloggen besloten omgeving

Golf Residentie Dronten
Inloggen VVE
Navigatiemenu

Elma en Arnoud Fontein winnen 18e wedstrijd om Gerard de Vries Trofee

Hans de Jongh

14 mei 2026

Elma en Arnoud Fontein zijn de winnaars geworden van de achttiende wedstrijd om de Gerard de Vries Trofee die traditioneel op Hemelvaartsdag wordt gehouden. Uit handen van wedstrijdleider Ruud Mutters, die de wedstrijd samen met Renée Lelieveld organiseerde, ontvingen zij het miniatuur van het door de Lelystadse beeldend kunstenaar Johan IJzermans gemaakte sculptuur van de vier windstreken dat de ingang van het golfpark markeert.

Bij de Gerard de Vries Trofee gaan de inkomsten uit de wedstrijd naar de Stichting Handicart. De € 734 die bijeen werden gebracht met het inschrijfgeld en de mulligans die werden verkocht werd – onder luid applaus – door het bestuur verhoogd tot een bedrag van € 1250. Aan de wedstrijd, die werd gesponsord door Flynth adviseurs en accountants, deden 54 dames en heren mee. De winnaars spelen in het najaar in Almeerderhout de regiofinale.

Met de Gerard de Vries Trofee wordt de herinnering levend gehouden aan een markante pionier van de Golfresidentie. Behalve bestuurslid van het eerste uur was hij ook de zelfbenoemde poortwachter die vanuit zijn woning bij hole 10 het reilen en zeilen op de baan probeerde te controleren. Vooral ’s zomers werd van de toegankelijkheid van het park misbruik gemaakt. Die illegale golfers ontdekten dan vrij snel dat ze buiten Gerard hadden gerekend.

In 2007 werd voor de eerste keer om de Gerard de Vries Trofee gespeeld. Die werd toen gewonnen door Janny Huiberts. Ook toen al was de opbrengst bestemd voor het goede doel: de Stichting Handicart met wie de Golfresidentie warme banden onderhoudt. Toevalligerwijs is Janny nu de representant van het bestuur naar de Stichting Handicart. Ruim honderd van onze leden zijn door de stichting gecertificeerd om gebruik te kunnen maken van de beschikbare faciliteiten.

Kees Westland en Mike Schouten werden tweede in deze Greensome wedstrijd en Bart den Ouden en Ilse van Dissel, in een eerder jaar ook winnaars van de Trofee, eisten de derde plek voor zich op.

Deel dit bericht

Gerelateerde berichten

Bekijk meer

Bekijk alle nieuwsberichten

Onze golfclub wordt gesponsord door